BRIDGESTONE X20 110/100 R18 64M TT

BRIDGESTONE X20 Terenní pneumatika s výbornou přilnavostí, která narovná i tu nejnáročnější trať. Vyvinuta pro jízdu v širokém spektru podmínek od měkkého po středně tvrdý terén a také pro jízdu v blátě. Plně symetrický dezén zadní pneumatiky umožňuje montáž v obou směrech pro ještě rychlejší výměnu pneumatiky během zastávek.
Celý popis níže

Hotově

1 290 Kč2 005 Kč

Termín dodání na dotaz

Na splátky

není k dispozici

Barva

Velikost

Počet kusů

Japonská společnost Bridgestone vznikla v roce 1931, kdy její zakladatel Shojiro Ishibashi vyrobil první pneumatiku. Původně byl ale Bridgestone založen jako nadnárodní továrna na výrobu automobilových komponentů. Pak nastali divoká válečná léta a výroba pneumatik nezůstala nedotčena. Při leteckých náletech na Tokio byla továrna Bridgestonu prakticky zničena. Ale jako zázrakem stěžejní továrny ve městech Kuruma a Yokohama zničení unikla, takže výroba mohla po válce opět pokračovat. Továrna začala dodávat pneumatiky na motocykly na všechny významené japonské značky Yamaha, Suzuki, Honda. Pak už japonský výrobce začal expandovat do celého světa. Japonci jsou známí svými inovativními technologiemi a není tomu ani jinak v případě Bridgestonu. V druhé polovině 20. století se otevřeli nové továrny v Tokiu, Kyobashi, ale společnost začala expandovat i do Thajska a Singapuru. Bridgestone je vlastník asi největšího počtu kaučukových plantáží na světě. Na konci 60. let společnost otevřela pobočku v USA. Společnost má své továrny i v Australii a v 80. letech otevřela továrnu v Indii, Číně i v tehdy ještě komunistickém Polsku. V roce 1988 koupila americkou společnost Firestone. Vzniklo tak spojení Bridgestone Firestone USA a v evropě Bridgestone Firestone Europe. Bridgestone patří k největší gumárenské společnosti na světě, v žebříčku všech světových gumárenských koncernů Bridgestone figuruje na prvním místě. Po celém světě měl v roce 2011 celkem 47 továren na výrobu pneumatik. Bridgestone dodával pneumatiky pro závody Formule 1 od roku 1997 do roku 2010, je oficiálním dodavatelem pneumatiky světové serie motocyklových závodu MotoGP od roku 2002. Co se týče motorsportu tak dodává pneumatiky i do menších soutěží po celém světě. Skupina Bridgestone vyrábí spičkové premiové pneumatiky pro osobní, nákladní i zemědělské a průmyslové automobily a především vyrábí motocyklové pneumatiky kde jsou speciálně u silničních motocyklů obrovsky úspěšné.

Trakce, trakce, trakce
Vyhněte se smykům a jezděte zpříma díky chráněnému designu bloků Bridgestone, který poskytuje mimořádné zrychlení a odezvu na brždění.

Technologie závodních okruhů
Battlecross X20 je díky využití technologií vyvinutých na závodních tratích vhodná pro začínající jezdce i jezdce světového šampionátu.

Mimořádný záběr v zatáčkách
Battlecross X2 nabízí až neuvěřitelnou přilnavost, která narovná i tu nejnáročnější trať a umožní vám projetí zatáček, jako byste jeli po kolejích.

Široký rozsah provozních podmínek
Vyvinuta pro jízdu v širokém spektru podmínek od měkkého po středně tvrdy terén a také pro jízdu v blátě. Skutečně univerzální výkon!

Rychlá a jednoduchá montáž
Plně systematický dezén zadní pneumatiky umožňuje montáž v obou směrech pro ještě rychlejší výměnu pneumatiky během zastávek.

Parametry produktu

Značka: BRIDGESTONE
TerénBláto, Střední terén
DezénX20
Šířka110
Profil100
Rozměr v palcích18
Index nosnosti64 (280 kg)
Index rychlostiM (130 km/h)
TT/TLBěžná (TT)
PoziceZadní
Zařazení HOBBY uživatelNE
Široká škála využitíANO
Homologace na silnici FIMNE

Hodnocení zákazníky

Zboží nebylo zatím hodnoceno.