BRIDGESTONE ED668 120/90 R18 65R TT

BRIDGESTONE ED668 v kombinaci s ED663 představuje poslední endurové pneumatika oceněné FIM. Skvělá trakce a dostatečná kontrola; to jsou vlastnosti ED668 navržené pro měkký terén. Vhodná pro měkký a hluboký terén. Jméno společnosti Bridgestone se již dlouhou dobu spojeno s přepravou osob z jednoho místa na druhé.
Celý popis níže

Hotově

1 390 Kč2 060 Kč

Skladem

Na splátky

není k dispozici

Barva

Velikost

Počet kusů

Japonská společnost Bridgestone vznikla v roce 1931, kdy její zakladatel Shojiro Ishibashi vyrobil první pneumatiku. Původně byl ale Bridgestone založen jako nadnárodní továrna na výrobu automobilových komponentů. Pak nastali divoká válečná léta a výroba pneumatik nezůstala nedotčena. Při leteckých náletech na Tokio byla továrna Bridgestonu prakticky zničena. Ale jako zázrakem stěžejní továrny ve městech Kuruma a Yokohama zničení unikla, takže výroba mohla po válce opět pokračovat. Továrna začala dodávat pneumatiky na motocykly na všechny významené japonské značky Yamaha, Suzuki, Honda. Pak už japonský výrobce začal expandovat do celého světa. Japonci jsou známí svými inovativními technologiemi a není tomu ani jinak v případě Bridgestonu. V druhé polovině 20. století se otevřeli nové továrny v Tokiu, Kyobashi, ale společnost začala expandovat i do Thajska a Singapuru. Bridgestone je vlastník asi největšího počtu kaučukových plantáží na světě. Na konci 60. let společnost otevřela pobočku v USA. Společnost má své továrny i v Australii a v 80. letech otevřela továrnu v Indii, Číně i v tehdy ještě komunistickém Polsku. V roce 1988 koupila americkou společnost Firestone. Vzniklo tak spojení Bridgestone Firestone USA a v evropě Bridgestone Firestone Europe. Bridgestone patří k největší gumárenské společnosti na světě, v žebříčku všech světových gumárenských koncernů Bridgestone figuruje na prvním místě. Po celém světě měl v roce 2011 celkem 47 továren na výrobu pneumatik. Bridgestone dodával pneumatiky pro závody Formule 1 od roku 1997 do roku 2010, je oficiálním dodavatelem pneumatiky světové serie motocyklových závodu MotoGP od roku 2002. Co se týče motorsportu tak dodává pneumatiky i do menších soutěží po celém světě. Skupina Bridgestone vyrábí spičkové premiové pneumatiky pro osobní, nákladní i zemědělské a průmyslové automobily a především vyrábí motocyklové pneumatiky kde jsou speciálně u silničních motocyklů obrovsky úspěšné.

Schváleno pro závody
Jak přední, tak zadní pneumatika plní povolené limity a mají schválení DOT a FIM pro závodní použití.

Neuvěřitelná přilnavost
Enduro musí vykazovat přilnavost v měkkém, bahnitém i tvrdém terénu, což je něco, co mají typy ED663 a ED668 vrozené.

Skutečná síla v zatáčkách
Prožijte rozdíl v silné přilnavosti v zatáčkách v řadě různých podmínek a zakousněte se do povrchu bez kompromisů v oblasti ovladatelnosti.

Technicky zpracovaný design
Dokonalá technologie Bridgestone Enduro umožňuje probíjet se pískem a bahnem podobně jako horký nůž máslem, s maximálním výkonem v měkkých závodních podmínkách.

Skvělý design bloků
Optimalizovaná výška a rozložení bloků zajišťuje výtečnou trakci a pocit kontaktu a dává na výběr více možných stop

Parametry produktu

Značka: BRIDGESTONE
Vynikající přilnavostNa mokru, Na suchu
DezénED668
Šířka120
Profil90
Rozměr v palcích18
Index nosnosti65 (290 kg)
Index rychlostiR (170 km/h)
TT/TLBěžná (TT)
PoziceZadní

Hodnocení zákazníky

Zboží nebylo zatím hodnoceno.