BRIDGESTONE ED663 90/90 R21 54R TT

BRIDGESTONE ED663 která byla vytvořena pro náročné podmínky evropských endurových okruhů, poskytuje výkon, který posunuje jízdu v terénu na novou úroveň. Má schválení FIM a je doporučována světovým předním jezdcům. Schváleno pro závody. Přední pneu BRIDGESTONE ED663 splňuje povolené limity a má schválení DOT a FIM pro závodní použití. Neuvěřitelná přilnavost.
Celý popis níže

Hotově

1 190 Kč1 721 Kč

Skladem

Na splátky

není k dispozici

Barva

Velikost

Počet kusů

Japonská společnost Bridgestone vznikla v roce 1931, kdy její zakladatel Shojiro Ishibashi vyrobil první pneumatiku. Původně byl ale Bridgestone založen jako nadnárodní továrna na výrobu automobilových komponentů. Pak nastali divoká válečná léta a výroba pneumatik nezůstala nedotčena. Při leteckých náletech na Tokio byla továrna Bridgestonu prakticky zničena. Ale jako zázrakem stěžejní továrny ve městech Kuruma a Yokohama zničení unikla, takže výroba mohla po válce opět pokračovat. Továrna začala dodávat pneumatiky na motocykly na všechny významené japonské značky Yamaha, Suzuki, Honda. Pak už japonský výrobce začal expandovat do celého světa. Japonci jsou známí svými inovativními technologiemi a není tomu ani jinak v případě Bridgestonu. V druhé polovině 20. století se otevřeli nové továrny v Tokiu, Kyobashi, ale společnost začala expandovat i do Thajska a Singapuru. Bridgestone je vlastník asi největšího počtu kaučukových plantáží na světě. Na konci 60. let společnost otevřela pobočku v USA. Společnost má své továrny i v Australii a v 80. letech otevřela továrnu v Indii, Číně i v tehdy ještě komunistickém Polsku. V roce 1988 koupila americkou společnost Firestone. Vzniklo tak spojení Bridgestone Firestone USA a v evropě Bridgestone Firestone Europe. Bridgestone patří k největší gumárenské společnosti na světě, v žebříčku všech světových gumárenských koncernů Bridgestone figuruje na prvním místě. Po celém světě měl v roce 2011 celkem 47 továren na výrobu pneumatik. Bridgestone dodával pneumatiky pro závody Formule 1 od roku 1997 do roku 2010, je oficiálním dodavatelem pneumatiky světové serie motocyklových závodu MotoGP od roku 2002. Co se týče motorsportu tak dodává pneumatiky i do menších soutěží po celém světě. Skupina Bridgestone vyrábí spičkové premiové pneumatiky pro osobní, nákladní i zemědělské a průmyslové automobily a především vyrábí motocyklové pneumatiky kde jsou speciálně u silničních motocyklů obrovsky úspěšné.

Schváleno pro závody
Jak pření, tak zadní pneumatika splňuje povolené limity a obě mají schválení DOT a FIM pro závodní použití.

Neuvěřitelná přilnavost
Enduro musí vykazovat přilnavost v měkkém, bahnitém i tvrdém terénu, což je něco, co mají typy ED663 a ED668 vrozené.

Skutečná síla v zatáčkách
Prožijte rozdíl v silné přilnavosti v zatáčkách v řadě různých podmínek a zakousněte se do povrchu bez kompromisů v oblasti ovladatelnosti.

Technicky zpracovaný design
Dokonalá technologie Bridgestone Enduro umožňuje probíjet se pískem a bahnem podobně jako horký nůž máslem. s maximálním výkonem při závodech na nepevném povrchu.

Skvělý design bloků
Optimalizovaná výška a rozložení bloků zajišťuje výtečnou trakci a ppocit kontaktu a dává na výběr více možných stop.

Parametry produktu

Značka: BRIDGESTONE
Vynikající přilnavostNa mokru, Na suchu
DezénED663
Šířka90
Profil90
Rozměr v palcích21
Index nosnosti54 (212 kg)
Index rychlostiR (170 km/h)
TT/TLBěžná (TT)
PozicePřední

Hodnocení zákazníky

Zboží nebylo zatím hodnoceno.